Colles participants

Relació per comarques, altres Països Catalans, reste de l’estat Espanyol i internacionals de les colles inscrites fins el moment, i que participaran en els actes de Sant Boi de Llobregat 34a. Ciutat Gegantera

ALT CAMP

ALT EMPORDÀ

ALT PENEDÈS

  • Colla Gegantera del Terrazel de Sant Llorenç d’Hortons
  • Colla gegantera i capgrossos d’Olesa de Bonesvalls
  • Colla gegantera de Sant Quintí de Mediona

ALT URGELL

ALTA RIBAGORÇA

ANOIA

  • Colla Gegantera del Bisbalet d’Igualada

BAGES

  • Colla gegantera de Castellbell i el Vilar
  • Petits Mini geganters de Manresa

BAIX CAMP

BAIX EBRE

  • Gaiters de l’Aguilot- Associació 4Més1 de Tortosa

BAIX EMPORDÀ

BAIX LLOBREGAT

  • Geganters i Grallers de Casablanca de Sant Boi de Llobregat
  • Geganters i Grallers de Cervelló
  • Colla gegantera de Sant Joan Despí
  • Colla gegantera Mare de Déu del Carme
  • Geganters i Grallers de Cornellà de Llobregat
  • Colla de Geganters Esplugues de Llobregat
  • Colla gegantera de Pallejà
  • Diables de Viladecans (Geganters de Viladecans)
  • Agrupació de Gegants i gegantons de Gavà
  • Agrupació Cultural d’Aigüestoses de Sant Andreu de la Barca
  • Colla gegantera de Collbató
  • Colla dels Gegants de Santa Coloma de Cervelló
  • Associació de geganters d’Olesa de Montserrat
  • Colla de Geganters de Martorell

BAIX PENEDÈS

  • Colla gegantera de la societat cultural i recreativa de la Bisbal del Penedès

BARCELONÈS

  • Colla gegantera del barri de Sant Josep de L’Hospitalet de Llobregat
  • Els Bouets i la Vaqueta del Raval
  • Arreplegagegants i Parròquia de Sant Josep de Calassanç
  • Colla afa escola Ignasi Iglesias
  • Gegants del Clot
  • A.C.R.Capgrossos La Florida de l’Hospitalet de Llobregat
  • Colla de Gegants i Capgrossos de Santa Coloma de Gramenet
  • Manotes de tro de l’Hospitalet de Llobregat

BERGUEDÀ

CERDANYA

CONCA DE BARBERÀ

  • Amics dels Gegants de Montblanc

GARRAF

GARRIGUES

GARROTXA

GIRONÈS

MARESME

  • Geganters de Malgrat de Mar
  • Colla Gegantera d’en Terenci Thos i Codina de Mataró

MOIANÈS

MONTSIÀ

NOGUERA

OSONA

PALLARS JUSSÀ

  • Gegants d’Alsamora de Sant Esteve de la Sarga

PALLARS SOBIRÀ

PLA DE L’ESTANY

PLA D’URGELL

PRIORAT

RiIBERA D’EBRE

RiIPOLLÈS

SEGARRA

SEGRIÀ

  • Col·lectiu Cultural Cappont de Lleida
  • Grallers i gegants de Torrefarrera

LA SELVA

SOLSONÈS

TARRAGONÈS

  • Colla de Gegants i Grallers del Catllar

TERRA ALTA

URGELL

VALLÈS OCCIDENTAL

  • Colla Gegantera de Castellbisbal
  • Gegants de Valldoreix (Associació de voluntaris de cultura popular de Valldoreix)
  • Colla de Geganters de Rubí
  • Colla de Gegants i Grallers de Barberà del Vallès
  • Geganters de Sant Cugat
  • Colla Gegantera Club Amics de Rubí
  • Colla Gegantera Escola Teresa Altet de Rubí

VALLÈS ORIENTAL

  • Colla gegantera de Mollet del Vallès

PAÏSOS CATALANS

  • Colla Gegantera de L’Alcora (comarca de L’ Alcalatén – Castelló de la Plana)

RESTA DE L’ESTAT ESPANYOL

  • Colla Nostra de Peraltilla (comarca de Somontano – Osca)

INTERNACIONALS

  • GRUPO ASERRÍ · SAN JOSÉ DE COSTA RICA